Anunț pregătire gratuită Matematică pentru Bacalaureat, Admitere 2020

Calendarul concursului de admitere (programe de licență)
Concurs de admitere pe bază de test (Tipul I) – IF Concurs de admitere pe bază de dosare (Tipul II) – IF/ID/FR
Sesiunea 1 (vară)
● înscrieri: 15 – 20 iulie 2019
luni-vineri 830-1630
sâmbătă 900-1300
● test tip grilă: 23 iulie 2019, ora 900
Durata probei scrise este de 2 (două) ore
Este necesară prezența candidaților în săli cu o ora înainte de începerea testului
● rezultate: 24 iulie 2019
● contestații: 24 iulie 2019
● afișare liste după contestații 25 iulie 2019
● confirmarea locului: 25 – 29 iulie 2019
joi-vineri, luni 830-1530
sâmbătă, duminică 900-1300
● rezultate finale: 30 iulie 2019, ora 1600
 Sesiunea 2 (toamnă)
● înscrieri: 9 – 14 septembrie 2019
luni-vineri 900-1700
sâmbătă 900-1300
● test tip grilă: 17 septembrie 2019, ora 1400
Durata probei scrise este de 2 (două ore)
Este necesară prezența candidaților în săli cu o ora înainte de începerea testului
● rezultate:     18 septembrie 2019
● contestații: 18 septembrie 2019
● afișare liste după contestații 19 septembrie 2019
● confirmarea locului: 19-20 sept. 2019
900-1700
● rezultate finale: 21 septembrie 2019
Sesiunea 1 (vară)
● înscrieri: 15  – 20 iulie 2019
luni-vineri 830-1630
sâmbătă 900-1300
● proba de competenţă  lingvistică: 23 iulie 2019, ora 1300
● rezultate: 24 iulie 2019
● contestații: 24 iulie 2019
● afișare liste după contestații 25 iulie 2019
● confirmarea locului: 25 – 29 iulie 2019
joi-vineri, luni 830-1530
sâmbătă, duminică 900-1300
● rezultate finale: 30 iulie 2019, ora 1600
 Sesiunea 2 (toamnă)
● înscrieri:  9 – 14 septembrie 2019
luni-vineri 900-1700
sâmbătă 900-1300
● proba de competenţă lingvistică: 15 septembrie 2019● rezultate:  18 septembrie 2019
● contestații: 18 septembrie 2019
● afișare liste după contestații 19 septembrie 2019
● confirmarea locului: 19 – 20 sept. 2019
900-1700
● rezultate finale: 21 septembrie 2019

 

Calendarul concursului de admitere (programe de master)
Etapa I
● înscrieri: 15 – 20 iulie 2019
luni-vineri 830-1630
sâmbătă 900-1300
● proba de competenţă lingvistică: 23 iulie 2019, ora 1300
● proba orală:    24 – 25 iulie 2019
Etapa II
● înscrieri 9 – 14 sept. 2019
luni-vineri 9-00-1700
sâmbătă 900-1300
● proba de competenţă lingvistică: 15 septembrie 2019
● proba orală:    16 – 18 septembrie 2019
● rezultate (etapele I și II):     19 septembrie 2019
● confirmarea locului: 20-23 sept. 2019 (cu excepția zilei de duminică, 22 septembrie)
vineri, luni 900-1700
sâmbătă 900-1300
● rezultate finale: 24 septembrie 2019

Candidații la concursul de admitere pentru programele de studii universitare de master pot participa la concurs în una din cele două etape.
Un candidat se poate înscrie și poate participa la o singura etapa de concurs (fie etapa I, fie etapa II).
Rezultatele finale pentru ambele etape ale concursului de admitere la programele de master se vor afișa în data de 24 septembrie 2019.
Pentru candidații la programele de master cu predare în limba engleză (Embedded Systems, Advanced Computing Systems) proba de competenţă lingvistică eliminatorie se susține în datele: 23 iulie 2019 (etapa I), 15 septembrie 2019 (etapa II).